وبلاگ

اطلاعات کاملی در مورد نخ ترویرا رنگی

جنس این نوع نخ که جز نخ های بسیار ارزشمند و پر کاربرد هم به حساب می آید از الیاف یکسره پلی استر می باشد و باید گفت که معمولا دارای دو رنگ مشکی و سفید می باشد و با همین رنگ ها ساخته شده

و سپس وارد بازار می‌شود و همینطور باید به این مورد هم توجه داشت که از این گونه نخ در تولید قسمت پایینی جوراب استفاده می شود که استفاده کاملا درستی هم می باشد. این نوع نخ ارزشمند از ترکیب

چند گونه رشته نخ که اصطلاحا به آن ها رشته نخ های یکسره، نخ فیلامنت گفته می‌شود تولید می شوند و نمره ای هم که این نوع نخ داده می شود نمره ۱۵۳ تکس می باشد.

از این گونه نخ ترویرا استفاده دیگری هم به عمل می آید که از مهم ترین آن ها باید به طرح های متفاوت جوراب های رنگی اشاره کرد و در برخی مواقع نیز از نخ‌های پلاستیک در تولیدات جوراب استفاده به عمل می

آید به این علت که از شفافیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشند.

 

نخ پلاستیک از نخ ترویرا معمولی دارای قیمت بالاتری می باشد. یک نوع دیگر از ترویرا در بازار وجود دارد که از آن به عنوان ترویرای پفکی یاد می شود و از از ترویرای معمولی قیمت بیشتری دارد و همچنین در تولید

جوراب بسیار کاربردی می باشد و شفافیت آن ها نیز در حد بسیار مطلوبی است و همین شفافیت باعث شده است تا ارزش این نوع نخ تا حد قابل توجهی بالاتر برود.

این نوع نخ به چهار گروه تقسیم می شود که در پایین به آن ها اشاره خواهیم کرد.

الف: یک گونه از این نخ ها دارای الیاف طبیعی می باشند که از میان آن ها می توان به پنبه،  ابریشم،  کنف ، پشم، ویسکوزو بامبو اشاره کرد.

ب: گونه بعدی این نوع نخ دارای الیاف مصنوعی می باشند و از میان آن ها می توان به پلی استر، پلی پلوپیلن، اکرلیک، استات ، ویسکوز نایلون ، الیاف پلی نوزیک اشاره کرد که بسیار هم پر کاربرد هستند.

ج: گونه بعدی این نخ دارای الیاف های ترکیبی می باشند و از میان آن ها باید به ملانژ، پنبه ، پلی استر ویسکوز ، پلی استر پلی استر پشم و همینطور مولینه اشاره کرد.

د: گونه آخر این نخ هم همان نخ های فنسی یا نخ های فانتزی می باشند که از میان آن ها می توان به نخ های ریش، شنیل،  اسلپ، کادیکا ، نخ های افکت دار و اسپاندکس اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست