اطلاعات کاملی در مورد نخ ترویرا رنگی

جنس این نوع نخ ( نخ ترویرا رنگی ) که جز نخ های بسیار ارزشمند و پر کاربرد هم به حساب می آید از الیاف یکسره پلی استر می باشد و باید گفت که بیشتر در دو رنگ سفید و مشکی تولید می شودو سپس وارد بازار می‌شود و همینطور باید به این مورد هم توجه داشت که از این گونه نخ در تولید قسمت پایینی جوراب استفاده می شود که استفاده کاملا درستی هم می باشد. این نوع نخ ارزشمند از ترکیب چند گونه رشته نخ که اصطلاحا به آن ها رشته نخ های یکسره، نخ فیلامنت گفته می‌شود تولید می شوند و نمره ای هم که این نوع نخ داده می شود نمره ۱۵۳ تکس می باشد.

از نخ ترویرا رنگی استفاده دیگری هم به عمل می آید که از مهم ترین آن ها باید به طرح های متفاوت جوراب های رنگی اشاره کرد و در برخی مواقع نیز از نخ‌های پلاستیک در تولیدات جوراب استفاده به عمل می آید به این علت که از شفافیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشند.

نخ پلاستیک از نخ ترویرا معمولی دارای قیمت بالاتری می باشد. یک نوع دیگر از ترویرا در بازار وجود دارد که از آن به عنوان ترویرای پفکی یاد می شود و از از ترویرای معمولی قیمت بیشتری دارد و همچنین در تولید جوراب بسیار کاربردی می باشد و شفافیت آن ها نیز در حد بسیار مطلوبی است و همین شفافیت باعث شده است تا ارزش این نوع نخ تا حد قابل توجهی بالاتر برود.

این نوع نخ به چهار گروه تقسیم می شود که در پایین به آن ها اشاره خواهیم کرد.

الف: یک گونه از این نخ ها دارای الیاف طبیعی می باشند که از میان آن ها می توان به پنبه،  ابریشم،  کنف ، پشم، ویسکوزو بامبو اشاره کرد.

ب: گونه بعدی این نوع نخ دارای الیاف مصنوعی می باشند و از میان آن ها می توان به پلی استر، پلی پلوپیلن، اکرلیک، استات ، ویسکوز نایلون ، الیاف پلی نوزیک اشاره کرد که بسیار هم پر کاربرد هستند.

ج: گونه بعدی این نخ دارای الیاف های ترکیبی می باشند و از میان آن ها باید به ملانژ، پنبه ، پلی استر ویسکوز ، پلی استر پلی استر پشم و همینطور مولینه اشاره کرد.

د: گونه آخر این نخ هم همان نخ های فنسی یا نخ های فانتزی می باشند که از میان آن ها می توان به نخ های ریش، شنیل،  اسلپ، کادیکا ، نخ های افکت دار و اسپاندکس اشاره کرد.

ویژگی های نخ ترویرا رنگی

نخ ترویرا رنگی یکی از بهترین و پرکاربردترین انواع نخ در صنعت تولید جوراب می باشد و البته از این نخ در تولید انواع پارچه به صورت ترکیبی با دیگر انواع نخ نیز استفاده می شود. از مهم ترین ویژگی های نخ ترویرا رنگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای استحکام بسیار بالا
  • دارای مقاومت بسیار بالا در برابر سایش
  • دارای کاربرد بسیار گستره در صنایع پوشاک به خصوص صنعت جوراب
  • تولید شده با استفاده از مواد پلی استر باکیفیت
  • مناسب جهت تولید جوراب در رنگ های متنوع
  • و…

نخ ترویرا در رنگ سفید و مشکی نیز قابل تولید است که از آن ها به عنوان نخ سردوز یا نخ دوخت در چرخ خیاطی استفاده می گردد. نخ های ترویرا به دلیل برخورداری از استحکام بسیار بالا برای سردوزی بسیار مناسب هستند و معمولا خیاطان از این نخ رضایت کامل را دارند.

 

نخ ترویرا رنگی برای چرخ های زیگزال نیز بسیار عالی هستند و در صنایع ریسندگی که از چرخ های زیگزال استفاده می شود، نخ های ترویرا رنگی کاربرد بسیار گسترده ای دارد.

لازم به ذکر است که نخ ترویرا رنگی به نخ دوخت رنگی، نخ سردوز رنگی، نخ استرچ رنگی و نخ شوایتری رنگی نیز معروف بوده و موارد ذکر شده نام های دیگر رنگ ترویرا رنگی هستند. نخ ترویرا رنگی که توسط شرکت های داخلی از جمله شرکت ایران پلی استر تولید می شود، قابلیت صادرات را نیز دارد و صادرات آن به بسیاری از کشور های آسیایی در حال انجام است.

تولید نخ ترویرا رنگی در ایران پلی استر

در حال حاضر کارخانجات بسیار زیادی در زمینه تولید نخ ترویرا رنگی فعالیت دارند اما بسیاری از کارخانجات فعال در حال حاضر تنها توانایی تولید نخ ترویرا در رنگ های سفید، مشکی و هشت رنگ اصلی را دارند. دلیل این موضوع نیز این است که این کارخانجات برای تولید نخ ترویرا رنگی مجبور به استفاده از مواد اولیه خودرنگ یا همان poy خودرنگ هستند که باعث محدود شدن کارخانجات در تولید نخ های ترویرا رنگی می شود. در حالی که شرکت ایران پلی استر یکی از بزرگترین تولید کنندگان نخ ترویرا رنگی به واسطه برخورداری از تکنولوژی برتر، تجهیزات پیشرفته و به روز رنگرزی توانایی تولید نخ ترویرا رنگی در 75 کد رنگ را دارد.

امکان سفارش نخ ترویرا رنگی از شرکت ایران پلی استر در هر رنگی و در دوک های 5، 4 و 1 کیلویی و حتی کمتر از یک کیلو نیز وجود دارد و سفارشات کاملا متناسب با نیاز مشتری تولید و تحویل داده می شود. تنوع بسیار بالا در رنگ و کلاس وزنی باعث شده تا شرکت ایران پلی استر به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان نخ ترویرا رنگی در کشور شناخته شود.

سفارش نخ دوخت رنگی، نخ سردوز رنگی، نخ شوایتر رنگی، نخ استرچ رنگی و… مطابق با نظر مشتریان و به خصوص صنایع تولید جوراب با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت در شرکت ایران پلی استر امکان پذیر است. سفارشات مطابق با کد رنگ و کلاس وزنی تعیین شده توسط مشتریان در کمترین زمان ممکن تولید و به مشتریان تحویل داده می شود.

خرید مستقیم نخ ترویرا رنگی

با توجه به کاربرد بسیار زیاد نخ ترویرا رنگی در صنایع بافندگی، جوراب و… همواره مشتریان عمده و خریداران این نوع نخ را کارخانجات تولیدلباس تریکویی و صنایع بافندگی شامل می شوند. مشتریان یا به عبارتی مصرف کنندگان اصلی نخ ترویرا رنگی به دنبال خرید مستقیم و بدون واسطه این نوع نخ می باشند. دلیل این موضوع نیز این است که خرید مستقیم و بدون واسطه از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر بوده و همچنین از نظر مسائل فنی و کیفی نیز مطمئن تر می باشد. موارد زیادی گزارش شده که کارخانجات تولید جوراب و صنایع ریسندگی به دلیل فریب سودجویان و دلالان بازار اقدام به خرید نخ ترویرا رنگی با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت کارخانه نموده و در نهایت نیز محصول خریداری شده از استاندارد های لازم برخوردار نبوده است. بنابراین خرید نخ ترویرا رنگی تنها به صورت مستقیم از شرکت های معتبر همچون شرکت ایران پلی استر توصیه می شود زیرا از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر بوده و سفارشات نیز با تضمین کیفیت به مشتریان و خریداران تحویل داده شود.

در سال های اخیر نیز شاهد واردات نخ ترویرا رنگی از کشور های مختلف بوده ایم که از قیمت ارزانی برخوردار بوده اما از کیفیت و استاندارد های لازم برخوردار نبوده است. خرید و استفاده از این نخ های ترویرا رنگی برای تولید جوراب همواره باعث آسیب رسانی به دستگاه ها و همچنین تولید محصولاتی نامرغوب و بی کیفیت خواهد شد. بنابراین توصیه می شود در خرید ترویرا رنگی بسیار دقت کرده و تنها محصولات باکیفیت و استاندارد را خریداری نمود.

قیمت نخ ترویرا رنگی

قیمت نخ ترویرا رنگی در ماه های اخیر بیشتر تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز بوده است و می توان گفت از میان عوامل و فاکتور های مختلف تاثیر گذار بر قیمت نخ ترویرا رنگی، نوسانات ارز بیشترین تاثیر را بر روی قیمت نخ ترویرا رنگی داشته است. به همین دلیل نیز در حال حاضر خرید و فروش نخ ترویرا رنگی تنها با قیمت روز انجام می شود و خریداران باید قبل از اعلام سفارش و یا ثبت سفارش اقدام به استعلام قیمت روز نخ ترویرا رنگی نمایند. استعلام قیمت روز نخ ترویرا رنگی باید از مراجع معتبر و رسمی انجام شود زیرا در بسیاری از موارد مراجع غیر معتبر همواره قیمت های غیر واقعی و دور از انتظار به مشتریان اعلام کرده که باعث سردرگمی آن ها می شود.

شرکت ایران پلی استر یک مرجع معتبر و رسمی برای استعلام قیمت نخ ترویرا رنگی است و این شرکت معمولا لیست قیمت به روز شده را در اختیار مشتریان قرار می دهد. علاوه بر آن کارشناسان شرکت ایران پلی استر می توانند در رابطه با تغییرات و نوسانات قیمت نخ ترویرا رنگی و همچنین شرایط فعلی بازار به خصوص نزولی یا صعودی بودن قیمت ها نیز اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان و خریداران قرار دهند تا بهتر بتوانند برای خرید تصمیم گیری نمایند.

کارشناسان فروش شرکت ایران پلی استر همواره می توانند مشتریان و خریداران نخ ترویرا رنگی را در امر خرید این نخ راهنمایی کرده و مشاوره های لازم را ارائه نمایند.

 

فهرست