آشنایی با نخ تابیده (TFO)

در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی در مورد نخ TFO بیان کنیم با ما همراه باشید. عملیات تابندگی به علت بالا بردن میزان انسجام رشته فیلامنتی، اصلاح نمودن خصوصیت های زیردست نخ، کم کردن میزان میزان انعکاس نور فیلامنتها و تغییر دادن سطح مقطع نخ بر روی طیف بزرگی از نخها به انجام میرسد.

ماشین های تابندگی شرکت های بزرگ توانایی تابیدن نخ های DTY ، FDY ،  ITY  و BCF را به شکل تک لا یا حتی چند لا را دارا می باشند و محصولات تولید شده خود را در حوالی نمره های ۵۰ تا ۱۸۰۰ دنیر و دورتاب ۴۰ تا ۱۶۰۰ ساخته و عرضه می نمایند.

نخهای TFO در ساخت پارچه هایی که بر روی مبل قرار می گیرند، پارچه های لباسی زنانه،  پارچه های پرده ای، پارچه های چادری ، پارچه پیراهنی، انواع روسری و شال،  پارچه های شبه فاستونی ،پارچه های کرپ، نخ برودری رو تختی، نخ دوخت ، فرش ماشینیو…کاربرد دارند.

در سالن   گونه های زیادی از نخ ها  مانند DTY ،FDY،SDY، ITY و ATY با توجه به سفارش به شکل تک لا یا حتی چند لا مورد تابیدن قرار می گیرند.

بهره بردن از چند تکنولوژی گوناگون در سالن تاب، این توانایی را فراهم آورده است که کاربران بتوانند نخ ها با نمره، تاب و کلاس های وزنی گوناگون با نظر به علاقه مندی های مشتری تولید نمایند.

می توانید برای اطلاع از قیمت نخ TFO و خرید و فروش نخ به صفحه اصلی سایت ایران پلی استر مراجعه نمایند.

امکانات نخ  TFO نفیس نخ:

میزان تقریبی نمره :75تا 1500 دنیر

کلاس وزنی : 1.5  و 3  کیلوگرم

میزان براق بودن: نیمه مات-برایت و سوپر برایت

تاب در متر: 100 TPM تا 3000 TPM

با نظر به تکنولوژی های مختلف که این روز ها در شرکت های نفیس نخ وجود دارد، امکان ساخت گونه های مختلف نخ های تابید ه  فانتزی، جمع شدگی بالا و حتی با تاب بالا برای کارهای خاص امکان پذیر است.

موارد مصرف این گونه نخ

شامل:پارچه های مختلف پرده و رومبلی، پارچه های لباسی زنانه ، شال و روسری،پارچه های کرپ و چادری و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست